Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » ‍‍‍‍‍Valedru » Nordul » Pădurile de brumă » Lissa Crewe - Casă

Lissa Crewe - Casă

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Lissa Crewe - Casă la data de Lun Iun 16, 2014 11:37 pm

Lissa Crewe

Dantalian`s Bookshelf
Dantalian`s Bookshelf
Casa mea este ceva lăsat moştenire de femeia care m-a crescut, la moartea sa. Este foarte modestă şi dărăpănată. Are numai două încăperi. Una dintre ele are o masă cam şubredă, un pat şi un loc unde a fost cărat pământ ce l-am înconjurat de pietre şi unde fac focul când îmi este frig. Cealaltă încăpere are un pat şi un dulăpior unde sunt unele lucruri precum mâncarea, două cearceafuri, vasele, sabia mea şi altele.
În acest loc am ajuns acum cu ajutorul omului transformat în leopard, după ce i-am indicat drumul. Realizând că nu îi ştiu numele, l-am întrebat cum îl cheamă.

Atra du evarínya ono varda!
Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Lissa Crewe - Casă la data de Lun Iun 16, 2014 11:39 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ajung alaturi de Lissa,dupa care ma uit la ea.Am ajuns...Spun dupa care ma asez undeva la umbra,daca avea nevoie de ajutor pentru impachetari trebuia doar sa ma strige si veneam imediat.Numele meu e Kenny.Spun dupa ce mi-am amintit intrebarea pusa de ea.

3 Re: Lissa Crewe - Casă la data de Lun Iun 16, 2014 11:49 pm

Lissa Crewe

Dantalian`s Bookshelf
Dantalian`s Bookshelf
M-am apucat repede de împachetat. Mă gândisem deja cum era mai bine. M-am apropiat de un copac, am rupt o ramură mai mare şi mai dreaptă şi am fugit în casă. Apoi am luat un cearceaf din dulap şi l-am întins pe jos. Am pus în mijlocul său nişte haine care nu mi-au aparţinut dintotdeauna, fuseseră ale celei care-mi lăsase casa. O cămasă şi o rochie albastră. Apoi am pus peste ele un castron de lut şi o farfurie, precum şi o cană, după care am apucat colţurile cearceafului alb şi le-am împreunat la mijloc, în câteva noduri. Am luat ramura ruptă şi am pus-o peste, făcând un nod bine strâns şi în jurul ei.
Am luat şi celălalt cearceaf şi l-am întins la rândul său, iar peste el am pus nişte ierburi vindecătoare din pădure, unele care erau bune de mâncat, fructe şi ceva carne dintr-un vânat din ziua precedentă. Am înodat şi acest cearceaf şi mi-am strigat tovarăşul. El urma să ducă cearceaful fără ramură, în dinţi, iar eu pe cel cu ramură, pe umăr şi sabia în cealaltă mână.

4 Re: Lissa Crewe - Casă la data de Lun Iun 16, 2014 11:51 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Aud strigatul dupa care ma duc la eaAi terminat foarte repede.Spun razand dupa care observ cele doua bagaje.Iau bagajul care era al meu,era simplu de vazut cel care imi apartinea pentru ca unul avea acea ramura care ajuta mai bine la carat.Esti gata de drum?

5 Re: Lissa Crewe - Casă la data de Lun Iun 16, 2014 11:54 pm

Lissa Crewe

Dantalian`s Bookshelf
Dantalian`s Bookshelf
-Da, sunt gata de drum. Îmi vei spune acum cum te numeşti sau, hmm, cum te pot striga?

6 Re: Lissa Crewe - Casă la data de Lun Iun 16, 2014 11:56 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Numele meu e Ace,dar imi place mai multe Kenny.Nu stiu de ceSpun razand dupa care o iau inainte,ma invart in cerc vreo 3 minute dupa care ma duc langa Lissa.Stii cumva unde-i portul?Spun razandEu am ajuns in padure doar ca m-am ratacit.

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum