Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » ‍‍‍‍‍Valedru » Nordul » Pădurile de brumă » itemele tale trebuie sa iti aiba amprenta(fic)

itemele tale trebuie sa iti aiba amprenta(fic)

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 itemele tale trebuie sa iti aiba amprenta(fic) la data de Lun Iul 28, 2014 10:20 pm

De acolo nu mai putuseseram sa zbor pana acasa asa ca folosindumi viteza am reusit sa ii duc itemele lui kuro si sa ii las un mesaj cu ceea ce am aflat. Asa ca ajuns acasa ma antrenez un pic cu arma grea ca dracu de marmura. Nu prea ma antrenam asa de bine deoarece sunt mai mult un ninja decat un berseker. Dupa cateva ore in care faceam sala atacand in aer cu arma grea scot armura mea din sac. Vad ca era murdara asa ca o spal o slefuiesc o usuc si apoi o pun pe mine. Avando in spate vad ca spatele meu se simte strivit. O dau repede jos si ii cer maestrului sa imi faca gauri pentru aripi. Cat el se uita la armura mea ii cerusem sa o faca mai usoara dar tot rezistenta si sa ii taie manecile si pantaloni . Lasandui doar armura pentru trup ,cizmele si aparatoarea de fata gen asasin. Din metalul ramas Zet ii ceruse batranului sa ii faca o mantie din lame subtiri dar rezistente ,dese si foarte taioase. Intre timp Zet plecase sa caute ceva sa o vopseasca. El cautara ce cautara si gasira un fel de material mistic ca la templul sau de acasa. Acelatereal era folosit pentru a picta exteriorul. Deoarece face ca culorile sa dureze 10 ani pe putin. Ajuns acasa el echipeaza armura si isi desface aripile prin gauri pentru nu le bloca in armura apoi isi leaga mantia de gatul armuri de bust si se antreneaza in folosirea mantiei sale de lame ca pe niste aripi care sa ii taie pe inamici. Antrenamentul era greu deoarece lamele il tot taiau. Zet sta vreo 2 zile apoi invatase sa isi miste corpul astfel in cat sa nu se atinga de aripi dar sa si taie ce dorea el . Folosinduse de mantie Zet putea sa isi maschieze aripile ce le folosea ca un bolt de putere si viteza pentru a manevra mai usor si mai repede arma cea noua pe pamant. Insa din pacate nu putea zbura cu sabia de marmura. Asa ca isi tot lua katana dupa el pentru o lupta aeriana.

Vezi profilul utilizatorului

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum