Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » Academie » Sala de sport » Sala de sport.

Sala de sport.

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 7:43 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
Plimbandu-se prin academie, Rai ajunge in sala de sport sperand sa gaseasca majorete sau fete imbracate in acea uniforma de sport tipic fetelor din anime-uri.

Spre dezamagirea sa, sala de sport era goala.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 7:47 pm

Tek plimbandu-se prin zona da peste sala de sport, motiv pentru care se gandeste ca n-ar strica sa dea o tura pe acolo. Se indreapta spre usa salii, in timp ce privea in jurul lui incercand sa observe daca erau alti elevi prin zona. Intrand in sala de sport observa ca aceasta era destul de libera, cu exceptia unui elev care era la ceva distanta de el.

3 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 7:55 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
Fiind in lumea lui, Rai nu observa faptul ca era privit. In timp ce-si arunca privirea pe jos, observa o cutie de lapte. Se uita preventiv in stanga si in dreapta si, nevazand pe nimeni, o calca puternic cu piciorul, laptele tasnind si imprastiindu-se pe podeaua salii de sport. Parca speriat de isprava ce tocmai o facuse, da cativa pasi in spate, uitandu-se din nou in stanga si in dreapta sa se asigure ca nu a fost vazut.

4 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 7:59 pm

OOC: Ca am postat prea mult la persoana a 3-a revin la persoana 1
IC: Incerc sa ignor sunetul produs ce cutia de lapte ce tocmai s-a spart. Incerc sa-mi vad de treaba mea mergand spre un sac, destul de mare , care avea niste mingi de baschet inauntru. Ajung langa el si iau o minge urmarind cu privirea un cos apropiat unde puteam arunca.

5 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 8:03 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
Rai il observa in cele din urma pe baiatul ce parea ca ar vrea sa joace basket sau doar sa arunce la cos, exersand. Printr-un fluierat, incearca sa-i atraga atentia ridicand totodata mana dreapta in sus in timp ce se apropia cu pasi marunti de acesta.
- Hey tu! Da tu, ce crezi ca inseamna asta? Dar se poate asa ceva? Suntem intr-o unitate de invatamant baiete. Spunand acestea, arata cu cealalta mana balta de lapte de pe podea acuzandu-l de isprava.

6 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 8:12 pm

-Realizezi ca eram aici cand ai spart acea cutie nu?
Continui aruncarile dupa care ma uit cateva secunde la el, lasand mingea jos din maini pentru o secunda.

7 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 8:15 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
O picatura de transpiratie aparu pe tampla dreapta a baiatului. *Fir-ar, se poate asa ceva? Dar m-am uitat si m-am asigurat ca nu este nimeni in jur, poate doar se preface sau chiar m-a vazut, ce ar trebui sa fac?* Inspira si-si indreapta spatele revenindu-si in fire.
- In fine, nu mai conteaza ce ai facut, fapta este consumata. Femeia de servici va curata imediat, deci nu te teme, nu voi spune la nimeni. Deci, ce ai de gand sa faci aici?

8 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 8:21 pm

-Sa ma antrenez putin. Tu?
Spun dupa care iau iar mingea si incep sa arunc la cos, care era destul de departat de locatia mea, ratand din cand in cand cateva aruncari.

9 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 8:52 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
- Sa te antrenezi cu mingea dand la cos? Esti cumva in echipa academiei sau vrei sa ajungi basketbalist sau ceva de genu? Eu vreau sa ajung cel mai puternic, de aceea si eu vreau sa ma antrenez. Dupa ce rosti acele cuvinte, cazu imediat la pamant si inceput sa faca flotari.

10 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 10:05 pm

-Sa te vad cate poti face.
Spun uitandu-ma la el, intr-un fel si eu aveam aceleasi idealuri, si sa am un rival prin zona nu suna destul de rau.

11 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 10:21 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
Rai asuda din plin in timp ce numara cu voce tare.
- Nu mai pot, sunt la limita... 6, 7, hai bratelor, inca 2 va rooooog. Acesta cade lat incercand sa o faca pe a 8a. Se ridica, mainile ii tremurau in ultimul hal, inspira si respira de cateva ori si-si indreapta spatele.
- Fir-ar, se pare ca mi-am iesit din forma, stiam eu ca statul in pat si vizionatul anime-urilor imi vor dauna, doh, ce sa-i faci?

12 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 10:22 pm

-Sa-ti arat cum se face treaba.
Ma asez si incep sa fac flotari, chiar daca nu mai facusem asta de ceva timp. Ma fortez pana ajung pe la 80, dupa prabusindu-ma la pamant.
-Se pare ca am cam exagerat, insa tot am facut mai multe ca tine.

13 Re: Sala de sport. la data de Dum Feb 14, 2016 11:01 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
- Da? Vei vedea ca voi ajunge sa fac mult mai multe. Isi incrucisa bratele la piept si se intoarse cu spatele bosumflat.
- Nici macar nu le-ai facut corecte, spuse cu jumatate de gura.

14 Re: Sala de sport. la data de Sam Feb 20, 2016 3:52 pm

-Astept sa vad cum faci mai multe.
Ma uit spre el, asezandu-ma pe o banca si privind mingea care se rostogolea, intr-un final lovindu-se de peretele salii.

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum