Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » Role Play World » Oras » Oras » Cafenea » La o cafea

La o cafea

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1 La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 4:39 pm

Alucard era plictisit si obosit de la atata studiat asa ca a decis sa se duca in oras si sa bea o cafea . Avea nevoie de putina relaxare pentru ca se cam saturase sa fie inconjurat numai de ecuatii si calcule

Ultima editare efectuata de catre DragoMuseveni in Mier Aug 24, 2016 10:09 pm, editata de 1 ori

“—The Crimson Red Dragon dwelling within me, awaken from your dominance”
[—The Crimson Heavenly Dragon I possess within me, rise up to become a King]
“—The jet-black God of Infinity”
[—The glorious Red God of Dreams]
“[Watch over the forbidden existence we shall become that transcends the boundaries]”
“[—We shall dance like radiance within the inferno!]”

Vezi profilul utilizatorului http://ratekevfire.forumgratuit.ro

2 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 6:58 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
Gin se afla deja acolo. Dar nu bea cafea ci bere. Una mica la 0.33, ii plăcea astea mici, mergea pe principiul "esențele tari se tin in sticlute mici". Era aproape ora 19, vântul bătea cu putere si norii se adunau in semn de ploaie.

Vezi profilul utilizatorului

3 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 7:00 pm

Alucard intra si se aseza la o masa , apoi comanda o cafea si incepu sa citeasca . Era unul din nuvelele recent aparute , Chuuko Demo Koi Ga Shitai

“[Watch over the forbidden existence we shall become that transcends the boundaries]”

4 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 7:09 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
Masa tipului care tocmai intrase era aproape de locul unde se afla Gin. Involuntar, nuvela ii atrage atentia, desi titlul il baga in ceata, nu il putu citi nicicum. Se gândi ca băiatul o fi strain, nu multa lume cunoaste limba japoneza. Stia si el câteva cuvinte retinute in urma vizionarii de animeuri. Curios de fel, intra in vorba cu acesta. Inspira si respira, incearca sa isi aduca aminte cuvintele si pronunția lor si-si deschide gura.
- Ohayo... Apoi se opreste brusc, nu-i mai venea nici un cuvânt in minte pentru a continua conversatia.

5 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 7:18 pm

- Salut , zise Drago ridicand ochii din carte . La prima vedere tipul din fata lui considera ca el , Alucard , e un strain. Se mai intampla mai ales cand umbla cu carti de genu in mana

6 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 8:10 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
- Oh, ma scuzi, nu stiam ca vorbesti romana. Dupa accent nu pari deloc strain... esti unul? Intreba confuz. Continua, desi inca nu primise raspuns la intrebare.
- Numele meu este Gin, sunt nou pe aici. Si ii intinde mana sa dea noroc. Isi rasuceste trunchiul si, in acelasi timp, intinde cealalta mana in directia opusa facandu-i semn barmanului sa-i mai dea o bere. Barmanul, un om voinic pe la 40 si ceva de ani, cu parul alb in intregime, avand o mustata destul de lunga si o expresie serioasa de profesionist, stergand un pahar cu un fel de laveta, da aprobator din cap. Gin isi intoarce privirea spre interlocutorul sau asteptand ca acesta sa raspunda.

7 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 8:12 pm

Alucard imi este numele , si nu nu sunt strain , zise acesta dand noroc cu el .

ooc: Trebuia sa il descrii pe barman ca fucking Escanor ?Smile))

8 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 9:01 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
- Nu esti strain zici a? Arat eu a prost sau ce? Apuca cu nervozitate sticla de bere si o tranti puternic de masa fara ca aceasta sa se sparga. Se pare ca ajunsese la un numar de 6 beri, un numar pe care nu-l atingea prea des si pe care nu avea puterea sa-l duca, cel putin fara incidente. Alcoolul i se urcase la cap si din cauza tulburarilor de personalitate, nu mai era Gin cel pasnic si monoton si bun si zambaret si iubaret si de treaba si... se intelege, nu mai era el insusi, ca de altfel, orice om ce consuma prea mult alcool intr-o seara de miercuri. Ochii, rosii si infundati in cap, abea ca puteau sa focalizeze si sa prinda, fara sa se clatine, expresia de pe fata interlocutorului sau. Era la limita, dar el era deja pe alta lume.

9 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 9:03 pm

- Nici aici nu pot sa am liniste , zise Alucard plictisit , inchise cartea si dadu sa plece . Totusi era pregatit in caz ca tipu avea chef de scandal

10 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 9:08 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
- Da acum ce faci? Imi intorci spatele ? Da e frumos asa mai baiatule? Acesta ridica tonul si se ridica in picioare. In acel moment, barmanul ii pune mana pe umar. Gin se intoarce spre el. Fata barmanului era foarte grava, avea multa experienta, era obisnuit cu astfel de scene si stia exact cum si ce sa faca. Gin, cu toata tulburarea sa, se calma deodata vazand expresia severa a batranului. Se aseza si mai cere o bere. Fata batranului ramase aceeasi in semn de: "faci misto de mine?". Gin intelese indata ca nu va mai primi alcool in acea seara.
- Apa? Intreba acesta sfios cu un zambet prostesc pe chip. Barmanul zambi si ii oferi acestuia o sticla din cea mai buna apa din bar. Ii pune mai apoi nota in fata. Cand vazu nota, Gin incremeni, se pare ca acesta nu avea nici un ban, nici macar unul, iar acesta intrase in bar, bause ca porcul, mai ceruse si apa fara sa-si dea seama ca nu are nimic in buzunare...

11 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 9:11 pm

Alucard ii facu un semn de multumesc barmanului si se aseza inapoi la locul lui si incepu sa citeasca in liniste . Avea o presimtire ca tipul ii va cere bani . Depinzand de cum vor decurge lucrurile el va accepta sau va refuza

12 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 9:21 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
Gin privi descumpanit cum Alucard se intoarce la locul sau. Era singura lui optiune, nu se putea face de ras in fata barmanului, stia ca nu va mai fi primit niciodata in acest local si asta era partea buna, incurajatoare la care se putea gandi, ii veni apoi in minte ca, la cum se uitase la el barmanul cu cateva minute inainte, il putea pune sa spele vase, sa spele pe jos, sa faca munca in folosul barului sau chiar mai rau, sa-l bata, sa-l ucida, sa-l violeze (ok, nu se gandise la ultima varianta, doar subconstientul sau o facuse). Acum, la cum reactionase, la ce scandal facuse, stia ca lasase o impresie proasta lui Alucard, bineinteles, cine ar mai vrea sa stea la taclale cu un astfel de om. Sa-i ceara bani asa din senin dupa cate se intamplase? Nu, avea nevoie de o altfel de abordare a lucrurilor. Tusi de cateva ori, isi drese vocea, bau un pahar de apa plin, fara sa rasufle, se aduna, clipi des de cateva zeci de ori, isi lua un aer matur si serios si spuse:
- Alucard, ai spus ca te cheama Alucard. Uite omule, imi pare rau pentru cele petrecute, am fost nesimtit, nu, lipsit de respect chiar (de parca era foarte mare diferenta intre nesimtire si lipsa de respect)... imi cer scuze, chiar imi pare rau pentru comportamentul meu neadecvat. Isi intoarce capul spre barman, acesta continuand sa spele si sa stearga pahare, lucru foarte des intalnit la barmani, cerand parca un sprijin, o aprobare, insa acesta nici vorba de asa ceva, Gin era pe cont propriu, nu punea nimeni ramasag pe pielea lui. Continua, stia ca nu este de ajuns simple scuze, dar nu avea ce altceva oferi.
- Am baut cateva beri, m-am ametit bine, m-a luat gura pe dinainte, am spus lucruri rele, sunt prost, am actionat sub influenta alcoolului, sunt slab de inger, crede-ma, eu nu sunt om rau, doar vicios. Astepta incordat reactia lui Alucard.

13 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 9:35 pm

-Mai intai ma ataci si acum vrei bani pentru ca nu ai sa iti platesti chitanta . Ma intreb ce ar avea barmanu pregatit pentru tine , zambi Alucard la el .

14 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 9:45 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
- Poftim? Nu omule, nu vreau bani, am vrut doar sa-mi cer scuze, ti-am gresit, sunt nasol, stiu. Dadu foarte abatut din cap deoarece Alucard il intelesese gresit. Cel putin, acum stia ca nu ii va cere niciodata bani deoarece nu avea sa ii primeasca, trebuia sa se gandeasca la cu totul altceva.
- Barman, inca o apa te rog. Nu stia ce este in capul lui, dupa ce ca nu avea nici un ban si nu putea achita nota de plata curenta, mai comandase o apa, era foarte tulburat, nu putea actiona limpede. Tot ce-si spunea in mod repetat era: "Lasa, vad eu cum o scot la capat, ma voi gandi la o rezolvare atunci cand va trebui sa ma gandesc la o rezolvare, pana atunci, trebuie sa ma gandesc la ce am de facut un acest moment, las problemele pe mai tarziu, acum traiesc clipa si ma gandesc doar la prezent, viitorul pe urma." Barmanul, prompt ca de obicei, ii aduse indata apa. Acesta isi turna un pahar si-l dadu pe gat. Isi intoarse din nou privrea spre Alucard.
- Stiu ca nu ma vei ierta, nici nu astept acest lucru, am vrut doar sa-mi cer scuze si atata tot. Puteam sa jur ca esti strain... spuse in soapta pentru el, lasand capul in jos si cazand pe ganduri.

15 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 9:49 pm

- Nu e nevoie sa dramatizezi prea tare , zise Alucard plictisit in timp ce intorcea o alta pagina . Barman , consumatia lui trece-o pe nota mea de plata , zise el . NU am chef sa am mustrari de constiinta . Uuu ceva interesant , zise Alucard dupa se afunda in citit . Se pare ca a ajuns la o parte interesanta. Deodata aripile albastre si o manusa rosie aparu si se rastira la el :
-Al naibii de antisocial mai esti , zise Albion
- Ai mii de carti acasa si dupa ce te-am convins sa iesi afara tu te afunzi , afara , in si mai mult citit

16 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 10:26 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
- Sfanta macaroana! Aceasta fu prima reactie a lui Gin vazand acele lucruri magice si supranaturale. Inspira si respire adanc ca si cand ar fi vazut pentru prima oara lucruri de genul, de parca el nu gasise niciodata o carte plina cu vraji si chestii provenite probabil de pe alta lume si nu, el nu invatase deja 2 bariere magice, nu, era un simplu om iar cel ce-i statea in fata era un extraterestru, stiind toate aceste lucruri, reactia lui fu una de om normal, dar isi veni rapid in fire amintindu-si toate cele de mai sus.
- Omule, te simti bine? Ceva.... ceva, ceva este, cum sa zic, esti sanatos?

ooc: =)))))))))))))

17 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 10:29 pm

- Sunt un demon perfect sanatos posedat de doi dragoni care se gasesc sa imi tulbure linistea de fiecare data cand ma duc undeva , zise Alucard pe un ton putin mai sarcastic . De ce se gaseau aia doi sa vorbeasca tocmai cand nu trebuia nimeni nu stia , dar aia doi mereu vorbeau in plus

18 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 10:39 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
Trebuie sa am grija, tipul poate fi problematic, trebuie sa-mi iau masuri de precautie. Batranul barmanu ciuli de asemenea urechile si parea degajat si obisnuit sa faca acest lucru, i se putea citi chiar pe chip ca avea o confidentialitate de neclintit.
- Esti demon? Pe bune, asta e atat de cool omule, n-am mai intalnit un demon pana acum. Si zici ca esti posedat de 2 dragon, aha, aha, asa deci, marfa, poi da. Dadea agresiv din cap si era plin de admiratie, foarte entuziasmat.
- Ce ai de gand sa faci, adica ce urmaresti, care este scopul tau? Banuiesc ca ai ceva maret in minte, ce naiba, nu esti un om normal care munceste pamantul din zori pana seara, creste o droaie de copii care la randul lor vor face acelasi lucru, iar si iar, ca un paradox fara de sfarsit, monoton.

19 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 10:44 pm

Doar sa studiez . Nu sunt genu de demon care sa fie intersat in alte lucruri sincer sa fiu .
Ohoo , gandi ALucard , l-am speriat nitel
"Nu iti fie frica de asta , nu ataca decat provocat" zise Albion
"Da , de soarecele asta de biblioteca " zise Draig
Alucard continua sa citeasca din carte

20 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 10:59 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
- Aha, aha, studiezi deci, dar ce anume studiezi? Daca-mi permiti sa intreb. Vezi tu, sunt cam curios de fel, sper sa nu te supere intrebarile mele. Isi mai turna un pahar de apa si se facu mai confortabil pe scaun. In fond, problema cu plata fusese rezolvata, scapase de ce era mai rau. Se gandi totusi ca ar trebui sa-si ia o slujba, la urma urmei, bautura ii placea, mancarea ii placea, dar toate acestea costau bani, iar el nu avea deloc, tot ce ii dadea tatal lui vitreg nu ii ajungea decat cateva ore, si nu ii putea cere acestuia la infinit, nu era nici el prea avut.

21 Re: La o cafea la data de Mier Aug 24, 2016 11:01 pm

Magie si tehnologie in special . Incerc sa las o urma in lumea asta prin inventiile mele , zise Alucard . Dar tu cu ce te ocupi . Cu arta bauturii ? zise Alucard pe un ton mai glumet

22 Re: La o cafea la data de Joi Aug 25, 2016 9:42 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
- Ce? Nu, nu, asta e... asa, stii cum zic? Ocazional, de fapt, foarte rar, de asta m-a luat si asa deodata, deoarece nu sunt obisnuit cu alcoolul, cel putin nu cu cantitati mari.
- Eu, poi eu, nu stiu sigur, inca imi caut un tel. M-am gandit mult la acest subiect in ultima vreme, dar am presimtirea ca ceva se va intampla, da, ceva se va intampla curand, iar acel ceva imi va starni determinarea. Pana atunci, astept....

23 Re: La o cafea la data de Joi Aug 25, 2016 9:45 pm

-Asteptand asa o sa iti irosesti anii fara sa faci nimic , mai bine fa ceva cu mana ta . Cauta-ti un tel , o idee , adauga Alucard intorcand o pagina .

24 Re: La o cafea la data de Joi Aug 25, 2016 10:23 pm

Rai

Kyouma
Kyouma
- Asta planuiesc sa fac, doar ca mai dureaza, nu am nimic in minte in acest moment.
- Nu inteleg de ce este atat de pustiu acest oras, abea daca vad pe cate unul, de ce oare? S-a intamplat ceva? Unde este toata lumea?

25 Re: La o cafea la data de Joi Aug 25, 2016 10:30 pm

- Nici eu nu prea inteleg de e atat de putina lume . Am ales orasul asta pentru ca sa am liniste , da linistea asta e prea apasatoare , zise Alucard ridicand ochii din foaie

ooc: Daca am convinge oameni sa vina in rpg asta ar fi ceva

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum