Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » ‍‍‍‍‍Valedru » Sudul » Câmpia arabă » O dimineata obisnuita.

O dimineata obisnuita.

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 3]

1 O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 12:52 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Era dimineata,ies pe campie pentru a ma relaxa putin,ma mir cum de inca nu m-am mutat din acest sat in care m-am si nascut.Ce-i drept s-a mai imbunatatit de cand eram mic dar toti inca n-au uitat cine sunt eu cu adevarat,mereu toata lumea evitandu-ma.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 12:57 pm

Luffy se trezise destul de sifonat din cauza ca dormise in aer liber pe o campie (neavand casa). Trebuia sa gaseasca un loc de munca sau macar sa se duca cu ziua pentru a pune ceva bani deoparte ca sa-si poata cumpara o casa sau macar sa stea cu chirie si pe langa toate acestea, mai avea nevoie de bani ca sa si traiasca, nu mai mancase de 2 zile iar asta nu era tocmai in regula. Se uita in jur si priveste buimacit intinderea sfarsita a campiei.

No one knows what the future holds. That's why its potential is infinite.

3 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 1:04 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
-Oi,neata.
Ma uit la cel ce tocmai se trezise.Imi intorc capul si reincep sa ma uit atent la cerul senin.Nu era semn ca urma sa vina vreo ploaie,cel putin acum.

4 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 1:09 pm

Luffy isi ridica palarie care ii cazuse in timpul somnului si si-o aseaza pe cap. Razele prea puternice ale soarelui il deranjau, iar palaria era perfecta pentru a-l proteja de puterea soarelui. Isi intoarce capul auzind cuvintele ratacitoare ale unui pusti asa cam ca el.
- Ohayo gozaimasu, spuse acesta la randul sau.
- Care-i treaba ? Ai dormit si tu sub cerul liber ? Ahahahahahaha, incepu Luffy sa rada cu pofta cum facea de obicei, cu gura pana la urechi si chiar dincolo de ele.

5 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 1:14 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
-Cam asa ceva.
Spun razand la randul meu.Imi trag si eu palaria cat sa imi acopere ochii.
-Asa e mai bine,soarele bate cam tare azi.

IAP:
Palaria lu' ace:
Spoiler:

6 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 1:31 pm

- Oh, ofta dezamagit.
- Ma gandeam ca as putea inopta la tine aceasta noapte. Am auzit multe lucruri ciudate despre aceasta campie, cum ca ar fi o ruta de comert, ceea ce inseamna ca multi oameni trec pe aici zilnic, iar uni nu sunt atat de pasnici precum par, deci e destul de periculos, ma simt norocos ca am supravietuit noaptea trecuta, dar nu vreau sa risc din nou, mai ales ca atunci cand ma pun sa dorm, dorm nu gluma. spuse si rase din nou.

7 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 1:36 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
-Hmmmm,poate mai sunt case care nu sunt locuite in sat.Ce-ar fi sa cautam una,Tip-care-adora-somnul-dar-nu-isi-spune-numele.
Spun dupa care ma uit in jur,imi era foame.

8 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 1:41 pm

- Ma indoiesc ca exista asa ceva.
- Apropo, numele meu este Luffy, al tau care este ? Spuse utandu-se cercetator dar continuand sa zambeasca.
- Trebuie sa muncim cu ziua, sunt multi oameni care au nevoie de putin ajutor in sat si sunt sigur ca vom fi rasplatiti, daca nu cu bani, cel putin cu mancare si un loc de dormit.

9 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 1:44 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
-Eu sunt Ace.Ce ar fi sa mergem prin oras sa gasim un loc unde sa putem face bani?
Ma ridic in picioare dupa care ma scutur.Imi aranjez palaria dupa care ii intind mana lui Luffy pentru a-l ajuta sa se ridice.

10 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 1:51 pm

Un tropot de cai si huruiala facuta de rotile unei carute se auzi brusc de parca aparuse din senin. Aceasta gonea cu viteza si se opri aproape de cei doi. Pe capra, se puteau vedea doi oameni, bine facuti (grasi) negustori probabil. Unul din ei ii sopteste celuilalt : "Uite putini la astia doi, crezi ca sunt buni de munca ? Ar valora ceva, ii putem vinde boierului, are nevoie de foarte multi oameni la camp". Conversatia dintre cei doi negustori, nu fusese auzita de Luffy si noul sau prieten ciudat. Unul dintre ei, putin mai gras decat celalalt, cobora din caruta si-i saluta politicos pe cei doi.
- Hoy, voi doi tinerilor, v-ati ratacit cumva ? Hai cu noi ca va ducem in sat.

11 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 1:55 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ma uit cand la luffy cand la cei 2 negustori.Ma duc langa luffy dupa care le fac semn celor 2 sa astepte.Ce zici,sa mergem?spun mai in soapta dupa care ma uit la el.
IAP:Ce e ingrosat o sa fie ceea ce spune si ce e italic sunt gandurile lui.

12 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 2:02 pm

Luffy statu ceva timp de ganduri, aproximativ 6 milisecunde.
- Desigur ca mergem. spuse decisiv si foarte hotarat ca si cand avea depline incredere in cei doi tarani. Apoi se inveseleste si-l bate pe spate pe Ace.
- Hopa sus Ace, hai sa ne intoarcem in sat.

Grasul care vorbise cu cei doi, se intoarse la caruta si-i sopti celuilalt : -Astia sunt complet cretini, dar nu conteaza, tre' sa scoatem ceva pe ei.

IAP : ce e subliniat e conversatia si actiunile celor doi negustori
linia de dialog semnifica dialogul
virgula de fapt desparte o enumeratie sau face o pauza in vorbire
punctul arata sfarsitul unei propozitii, fraze, actiuni, afirmatii.

13 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 2:05 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ma urc in acea trasura pe care o aveau cei 2 tarani,pentru mine nu erau altceva.Hai,Luffy.Nu fi lenes.Ii fac semn cu mana sa urce.Ma las pe spate dupa care incep sa ma odihnesc.

14 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 2:31 pm

Luffy urca si el. Taranul gras urca si el. Deocamdata vroiau sa le arate celor doi ca sunt de incredere, totusi, prin micile lor susoteli, alcatuiau un plan prin care vroiai sa-i retine pe cei doi chiar si impotriva vointei lor, astfel incat sa nu aiba probleme mai tarziu. Planuiau sa urmeze o ruta ocolitoare pana in sat, iar in momentul cel mai oportun, sa-i lege si sa-i sechestreze pe cei doi ca mai apoi sa-i poata vinde.

15 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 2:34 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ma uit la luffy.Oi luffy,relaxeaza-te si tu,o sa ajungem in sat repede..Vroiam sa par de incredere insa si in cel mai mic moment sa ripostez.Imi amintesc vorbele lui luffy,campia e un loc pe unde nu trec numai oameni pasnici.Si cu ce ocazia cei 2 s-au oferit asa brusc sa ne duca in oras.

16 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 4:12 pm

Luffy era mai calm decat ca atunci cand era calm. Acesta isi tinea palaria cu mana ca sa nu i-o zboare vantul in ciuda faptului ca acea caruta de abea se misca.
Dupa putin timp acestia intrasera in sat si ajunsera pe o poteca parasita. Cei doi tarani se dadura jos din caruta si incepu sa-i priveasca pe cei doi baieti. Ochii negustorilor incepeau sa sclipeasca,

17 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 4:42 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Discuția durează maxim 5 minute după se urcă înapoi în căruță.Cum adormisem nu mai puteam ști exact ceea ce se întampla.Trecem pe lângă sat ducându-ne undeva la intrarea într-o pădure.Cei doi se dau iar jos si scot niște funii destul de groase.Eu cum nu mai simt nimic când dorm nu mi-am dat seama cand m-au legat.După ce m-au dat jos si m-au legat se indreapta spre luffy pentru a face acelasi lucru.

18 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 4:50 pm

Luffy nu zicea nimic, astepta sa vada continuitatea evenimentelor. Cand cel gras incerca sa-l lege, luffy se incrunta.
-Hey tu, asta numesti tu nod ? Negustorul se infurie si lega mai bine sfoara. Luffy zambi fiind multumit

19 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 5:11 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ma trezesc uitându-mă în jur.Huh...am ajuns deja?Mă uit la luffy fiind puțin confuz si paralel cu ceea ce se întâmpla.

20 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 5:21 pm

La un moment dat, cu toti ajuns intr-un targ unde se facea comert cu sclavi. Negustorii incercau sa-si faca publica oferta. Mai multi boieri se adunasera in jurul lor. Incepuse o licitatie nu prea avantajoasa.

21 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 5:26 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Mă uit prin jur,observ ca eram in sat si ca niste oamenii erau in jurul nostru si ba se holbau la noi ba la cei 2 tarani,nu stiam ce se intampla asa ca il intreb pe luffy.Ce-s cu oamenii ăștia,e vreun spectacol?Oi luffy,știi ce se petrece?Mă uit la el așteptând răspuns

22 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 7:01 pm

- cred ca are loc o licitatie, ma intreb despre ce e vorba, poate putem castiga ceva bani din afacerea asta. Nefiind atent la conversatie, unul din tarani incepe sa sara in sus de bucurie si sa strige.
- vandut ! Cei doi baieti sunt pusi in alta caruta si transportati la un conac foarte mare.

23 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 7:04 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Odată ajunși acolo,suntem dezlegați însă avem puse la gât niște coliere care dacă încercam să facem ceva urmau să explodeze.Oi,Luffy.Oare aici se tine masa de după spectacol?Suntem duși în interior unde bătrânul care era stăpânul casei părea că urmează să spună ceva.

24 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 7:13 pm

Batranul, foarte zambaret, ii duce intr-o sala foarte mare. Acolo, era intinsa o masa plina cu bucate alese. Luffy incepe sa manance cu pofta, devorand totul (si ace mancase.) Dupa ce terminasera, acestia fusesera aruncati intr-o temnita.

25 Re: O dimineata obisnuita. la data de Dum Iun 08, 2014 7:29 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Măcar ne lăsase să ne plimbăm în voie prin temniță.Găsesc ceva ce părea ciudat.Era o gaură mai mică.Mă uit înăuntru și observ că erau câteva lucruri în spatele peretelui.Cum peretele era subțire,il sparg și acolo erau 3 fructe.Le iau și mă uit pe rând la fiecare.Îl iau pe primul în mână după care mă uit la luffy.Iau eu primul fruct.Dacă supraviețuiesc înseamnă că sunt bune.

ÎAP:
1:
2:
3:

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 3]

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum