Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » ‍‍‍‍‍Valedru » Sudul » Câmpia arabă » Amintiri din iad

Amintiri din iad

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Amintiri din iad la data de Dum Iun 08, 2014 9:34 pm

Mergeam aiurea, neatentă la drum. Încercam să-mi amintesc ce făcusem cu o seară înainte-iar mă transformasem. Starea mea mă îngrijoram și-mi era milă de mine. Vântul adia ușor și-mi mișca părul violet. Eram paralelă cu lumea reală.

Cică semnătură:
Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Amintiri din iad la data de Dum Iun 08, 2014 9:41 pm

Luffy isi misca alene picioarele indreptandu-se intr-o directie aleatorie. Privea fix in jos de parca ar fi cautat ceva anume. Parea ingandurat, dar nu era asa, de fapt, nu avea nimic in minte. Era intr-o stare confuza din cauza celor intamplate in ultimul timp, de cand ajunsese in SUD. Posibile motive erau lipsa de hrana si de somn. Abea reusea sa gaseasca cate ceva de mancare, nu avea bani si nici un acoperis deasupra capului. Cand isi parasise prietenii, nu se gandise nici o clipa ca ar avea nevoie de bani ca sa traiasca, era un spirit liber si pana atunci nu avusese nevoie de nimic.

No one knows what the future holds. That's why its potential is infinite.

3 Re: Amintiri din iad la data de Dum Iun 08, 2014 10:09 pm

Privesc înainte. Iau o pază din a gândi. Văd o persoană, evident băiat/bărbat. Eram la câțiva metrii depărtare unul de celălalt. Îmi era puțin frică, dar nu voiam să o arăt. Continui să merg. Îl priveam, destul de insistent. Eram crioasă.

Cică semnătură:

4 Re: Amintiri din iad la data de Dum Iun 08, 2014 10:19 pm

Luffy se apropia cu pasi marunti. Era cu mintea in alta parte. Nu-i trecea prin minte ca ar putea fi urmarit de doi ochi necunoscuti in acel loc, la acea vreme. Se indrepta in directia fetei, cand... inainte sa-si dea seama, era cat pe ce sa se izbeasca de ea. Tresare brusc si-si ridica privirea asupra fetei. Constientizeaza destul de greu prezenta ei, dar intr-un final isi revine. Isi trage rasuflarea si apoi saluta afisand un zambet nesigur si-si indreapta mana in semn de salut.
- Heeey, numele meu este Luffy. Ce cauti aici la aceasta ora tarzie ? Sa nu-mi spui ca si tu esti infometata si nu ai unde sa dormi, pe deasupra te dor si picioarele ?

5 Re: Amintiri din iad la data de Dum Iun 08, 2014 10:30 pm

Ii raspund salutului cu o usoara ezitare.
-Eu sunt Celty... si nu, deocamdata nimic din cele enumerate de tine.
Spun, privindu-i trasaturile fetei, sjungand in zona ochilor.

Cică semnătură:

6 Re: Amintiri din iad la data de Dum Iun 08, 2014 10:54 pm

"Hmm, ar trebui sa nu-i mai aseman pe ceilalti cu mine"
- Incantat, frumos nume. Privirea baiatului se opri brusc asupra parului fetei. Avea un par frumos, lung, bogat, iar culoarea era calda, placuta ochiului. "Era natural sau vopsit ?" Intrebarea ii trecu rapid prin minte, dar nu starui asupra ei deoarece ii intalnise privirea. Avea niste ochi misteriosi, putin intunecati, tristi, dar se pare ca incerca sa ascunda toate acestea, de aceea nu se vedea clar, era doar o prima impresie pripita, dar poate adevarata.
- Nu pari a fi din partile acestea, nu-mi aduc aminte sa te fi vazut in sat. Calatoresti ?

7 Re: Amintiri din iad la data de Dum Iun 08, 2014 11:07 pm

-M-am stabilit de curand.spun, inca studiindu-l.
Parul negru i se vedea clar, chiar daca era acoperit de o palarie de paie. Imi retrag usor mana din salut. "Nu trebuie sa-mi simta raceala." Mainile imi erau calde, spre surprinderea mea.
-Pari putin ratscit, te pot ajuta?.

Cică semnătură:

8 Re: Amintiri din iad la data de Dum Iun 08, 2014 11:27 pm

- Poi ... incepu acesta in timp ce se scarpina in cap prin palarie.
- As avea nevoie de un loc de munca, mi-ar trebui mancare si un loc unde sa stau, dar de vreme ce te-ai stabilit de curand, ma indoiesc ca ma vei putea ajuta, dar nu este nici o problema, voi rezolva eu cumva. Spuse zambind. Pot spune ca si eu m-am stabilit de curand, nu am apucat sa cunosc prea bine satul sau oamenii ce fac parte din el. Din cate am observat, sunt cam ostili si au o anumita raceala fata de straini.

9 Re: Amintiri din iad la data de Dum Iun 08, 2014 11:35 pm

"Si eu caut de munca." Se aude ecoul vocii mele, doar in capul meu.
-Avem cam aceeasi problema... si eu am nevoie de un loc de munca.privesc in jos.
-Habar n-am de unde sunt si esti abia al doilea om pe care l-am intalnit aici..."continui.

Cică semnătură:

10 Re: Amintiri din iad la data de Dum Iun 08, 2014 11:54 pm

Luffy nu intelesese prea bine ceea ce spusese fata, era mai greu de cap. Nu vroia totusi sa intre in detalii, sa spune lucruri care ar deranja-o, dar curiozitatea ii era un vechi dusman.
- Stai putin, ce vrei sa spui prin : "nu stiu de unde sunt" ?
- Adica... Luffy se incurca, fusese prea direct. De abea se cunoscusera, nu e ca si cand ar fi obligata sa se explice in fata lui, desi intrebarea o cerea.
- Stii... voi incerca sa te ajut, chiar daca in acest moment nu am nimic, intr-o zi, vreau sa ajung o persoana puternica care sa ajute la crearea unei lumi mai bune. Zambi foarte convingator si sigur pe el, spera de asemenea sa risipeasca putin tensiunea de mai devreme.

11 Re: Amintiri din iad la data de Lun Iun 09, 2014 6:54 am

-Am amnezie.spun parca ignorandu-i discursul. Nu stiu cum ai putea sa ma ajuti dar multumesc ca iti pasa...cred.
Raman cu privirea in pamant, fixand o pietricica. Nu voiam sa fac scene sau ceva. Eram destul de aproape, dar nu stiu de ce. Imi strang pumnul, neinteresandu-ma ca unghiile imi strapung pielea. Imi ridic privirea si afisez un zambet fals.

Cică semnătură:

12 Re: Amintiri din iad la data de Lun Iun 09, 2014 8:14 am

Luffy zambi si el, nu-si dadu seama de teatrul fetei.
- Amnezie ? Hmmm, asta nu se putea rezolva cu o lovitura puternica in zona capului ? Statu putin pe ganduri... Da, nu era o idee tocmai buna.
- Poate ca iti putem gasi amintirile, stii cumva unde le-ai pierdut ?

13 Re: Amintiri din iad la data de Lun Iun 09, 2014 10:09 am

-Nu prea, m-am trezit aici, in Sud...
"Normal ca nu am de unde sa stiu!"
Privesc intr-o parte, plimbandu-mi mana stanga pe bratul drept, acoperit de material.
-Mi-e putin frica de locurile astea. Sunt stranii...

Cică semnătură:

14 Re: Amintiri din iad la data de Lun Iun 09, 2014 1:01 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Mă plimbam plictisit prin zonă când vad cele două persoane acolo.Mă apropii după care observ că unul îmi parea cunoscut dar nu stiam de unde.
ÎAP: Privat?

15 Re: Amintiri din iad la data de Lun Iun 09, 2014 1:37 pm

Observ prezența cuiva și îl privesc cu coada ochiului. Începea să se întunece. Cei deoi se cunoșteau sau eram eu superstițioasă? În orice caz, îmi era puțin frică pentru mine, pentru ce se putea întâmpla. Eram fără apărare, înafara unei condiții fizice de doi bani.
Îap: nu, nu e privat

Cică semnătură:

16 Re: Amintiri din iad la data de Lun Iun 09, 2014 2:03 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Mă apropii după care îmi aranjez pălaria încât să-mi acopere ochii,eram plictisit.Din câte am auzit locul ăsta nu era prea sigur deci oricând se putea întâmpla ceva.Aveam chef să se întâmple ceva.

17 Re: Amintiri din iad la data de Mar Iun 10, 2014 10:30 am

- Nu-ti fie frica, este adevarat, nici eu nu stiu de ce ratacesc pe aici, probabil fara vreun motiv anume, stiu ca aceste rute sunt folosite de foarte multi negustori, dar si de talhari si de oameni cu alte scopuri ascunse. *Stai, eu tocmai am inrautati lucrurile* gandi acesta pentru un moment, apoi relua :
- In sat este cel mai sigur, dar nici acolo nu este ceva garantat. Lumea se schimba si odata cu ea si oamenii. Spuse intinzandu-si palma dreapta in fata ochilor si privind-o atent. Si el avea unele confuzii in legatura cu propria-i persoana, dar incerca sa le uite, sa le ascunda, sa traiasca prezentul. Luffy nu constientiza prezenta baiatului ce se apropie din cauza ca statea cu spatele la el, iar sunetul pasilor acestuia era diminuat din cauza ierbii si plantelor fara nume din jur.

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum