Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » ‍‍‍‍‍Valedru » Nordul » Pădurile de brumă » Simpli calatori...

Simpli calatori...

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 4]

1 Simpli calatori... la data de Mar Iun 10, 2014 11:30 pm

Luffy statea intotdeauna pe marginea vasului, putin apleca, privea apa, pestii si toate creaturile acvatice care-si faceau de cap in timpul serii. Luna se reflecta in apa marii si lumina intreaga zare. Directia - Nordul !

No one knows what the future holds. That's why its potential is infinite.
Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Simpli calatori... la data de Mar Iun 10, 2014 11:35 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ma uit la luffy.Se pare ca ii placea corabia,cel putin asta cred eu.Oi luffy,asteptam pana maine sau plecam acum?Dupa toata munca si chestia cu fructul,chiar aveam nevoie de un somn bun.

3 Re: Simpli calatori... la data de Mar Iun 10, 2014 11:40 pm

- Hai ! (da in japoneza) spuse dand aprobator din cap. Corabia se puse in miscare si asa cei doi plecara in larg. Urma sa fie o aventura sau moarte statea la panda ? Nici unul nu se gandea deocamdata la astfel de lucruri, erau optimisti si cam somnorosi, in rest, fiecare avea un scop, un vis de urmat, asa ca decisera sa mearga pana la capat, orice s-ar intampla, vor lupta impotriva acestei vieti nedrepte.

4 Re: Simpli calatori... la data de Mar Iun 10, 2014 11:44 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Hai sa avem o petrecere,in cinstea noii corabii.In timpul asta aduc ceva mancare aflata in frigider dupa care iau o vioara si incep sa cant o melodie populara printre pirati.
Spoiler:
Pun toata mancarea pe o masa aflata afara dupa care incep sa cant melodia.

5 Re: Simpli calatori... la data de Mar Iun 10, 2014 11:55 pm

Luffy incepe sa manance cu pofta, dar in acelasi timp asculta si frumoasa melodie cantata de Ace. Era fericit si totusi nostalgic. Trecuse ceva timp de cand nu mai urcase la bordul unei corabii. Il avea pe Ace iar in trecut avusese acel echipaj, ceea ce se intamplase pe acea corabie, ceea ce se intamplase in timpul cat fusese cu acel echipaj, erau amintiri ce trebuiau uitate, deoarece nu erau prea fericite. Dar acum se simtea bine, stia ca avea un prieten bun langa el.
- Sate ... Ace, ce frumos ar fi daca am recruta un echipaj... spuse acesta visator.

IAP: "sate" = Ei, bine... (in japoneza) [sau ceva de genu]

6 Re: Simpli calatori... la data de Mar Iun 10, 2014 11:57 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ce ar fi sa cautam unul in nord?Am auzit ca nu este multa lume acolo,dar cine este acolo este destul de puternic.Spun dupa ce termin melodia si ma asez si eu sa mananc.Trebuie sa-i dam si un nume corabiei,si sa alegem un capitan.Nu-i asa?

7 Re: Simpli calatori... la data de Mier Iun 11, 2014 12:10 am

- Nume, hmmm... ce zici de ... Lamborghini ? Spuse rezemandu-se de spatarul scaunului pe care era asezat. Mancase pe saturate iar acum avea nevoie de somn pentru a se recupera dupa o zi foarte lunga ce includea munca istovitoare la camp si inceputul acestei calatori.
- Capitan ... hmm, reflecta din nou foarte lent. Cred ca ar trebui sa fii tu, de vreme ce tu ai fost cu ideea, spuse Luffy zambind.

8 Re: Simpli calatori... la data de Mier Iun 11, 2014 12:12 am

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ce-ar fi sa fii tu capitanul,lumea te tine minte mai usor datorita palariei tale de paie.Si pe steag ar trebui sa punem palaria ta.Ma uit la el.Avea o palarie misto,nu prea mai vazusem pe nimeni cu o palarie asemanatoare.

9 Re: Simpli calatori... la data de Mier Iun 11, 2014 12:16 am

- Naze ? Si tu ai o palarie misto. Statu putin pe ganduri, i-ar fi placut sa fie capitan de vas, ar fi unul dintre visele lui pe care nu credea ca si-l va implini vreodata.
- Bine, bine, nu trebuie sa insisti, eu voi fi capitanul. Cu toata viteza inainte !!! Simula acesta fericit.

IAP: "naze" = "de ce?" (in japoneza)

10 Re: Simpli calatori... la data de Mier Iun 11, 2014 12:32 am

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Hehe.Spun dupa care iau steagul si niste culori.Sa facem si steagul,capitane.Spun dupa care incep sa desenez craniul cu palarie de paie.Aventura incepea abia aici.Speram sa ne gasim un echipaj in nord.

11 Re: Simpli calatori... la data de Mier Iun 11, 2014 12:42 am

- Arata-mi, arata-mi ! spuse acesta nerabdator ca un copil de 4 ani. In timp ce era entuziasmat, deschise gura mare si-si duse mana la ea pentru a o acoperi.
- Vreau sa... vad ... steag...u.l.. si adormi instant.

12 Re: Simpli calatori... la data de Mier Iun 11, 2014 12:49 am

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Observand ca e asa nerabdator il impachetez dupa care ii dau lui steagul pictat.Capitanul trebuie sa puna steagul la corabie!Spun dupa care ii arat locul unde trebuia sa fie pus steagul.Seara venise curand.Cobor ancora,era seara si pe aici nu sunt zone sigure de navigat noaptea.Astept sa puna luffy steagul apoi sa incercam sa dormim putin,dupa atata munca si dupa efectele fructelor ciudate...cred ca un pic de somn ar ajuta destul de mult.Oi capitaneee,dupa petrecere si inaugurarea echipajului,ce ai zice ce putin somn?Treaba fara somn e naspa.

13 Re: Simpli calatori... la data de Mier Iun 11, 2014 11:18 am

Luffy se catara ca un animal si fixeaza steagul in varful catargului. Arata foarte bine.
- stai putin, de ce tocmai am cumparat o corabie si am facut un steag cu un craniu si o palarie doar ca sa nergem in nord ? O puteam lua si pe uscat. Parca am fi pirati, spuse in gluma si apoi se tavali pe jos de ras.
Acesta adormi intr-un final si se trezi dimineata.

14 Re: Simpli calatori... la data de Mier Iun 11, 2014 3:25 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Adorm dupa care ma trezesc si eu dimineata.Oi,luffy...chiar suntem pirati.Spun dupa care incep sa rad.Imi mai pun un pahar de sake dupa care ii pun si lui luffySe spune ca daca bei sake cu o persoana si ciocniti paharele deveniti frati.

15 Re: Simpli calatori... la data de Mier Iun 11, 2014 5:09 pm

- ooooooo, asa deci.. spuse zambind in timp ce ciocni paharul sau de cel al lui Ace. Duce paharul la gura si incepe sa bea.
- aaaah, ce bun a fost. Se sterse la gura si putin cate putin incepea sa ameteasca.
- Mai avem mult pana ajungem ? Vorbea taraganat.

16 Re: Simpli calatori... la data de Mier Iun 11, 2014 5:37 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Cred ca in 30 de minute suntem acolo.Ma ridic dupa care beau si eu sake-ul din pahar.Ma gandeam la un nume pentru nava,dar nu imi venea nimic in minte.Pana la urma gasisem o ideeCe ai zice ca nava sa se numeasca Thousand Sunny?

17 Re: Simpli calatori... la data de Joi Iun 12, 2014 7:23 pm

- De la ce vine ? Adica ce inseamna ? In ce limba e ? Intrebarile veneau torential, probabil unul dintre efectele alcoolului.
- Unde mergem ? De ce mergem ? Cat timp vom sta ? De ce stam pe loc in loc sa mergem ? De ce suntem intr-o corabie de pirati ?

18 Re: Simpli calatori... la data de Joi Iun 12, 2014 7:31 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Vrei sa ramana Thousand Sunny pana la urma?Spun neauzind intrebarile lui,fiind concentrat asupra drumului.Mai era putin si ajungeam in nord.Trebuia sa incepem sa strangem un echipaj,ca doar noi 2 nu puteam fi un echipaj.

19 Re: Simpli calatori... la data de Joi Iun 12, 2014 7:45 pm

Luffy cazu de pe scaunul pe care statea si in momentul acela isi reveni, in fond, nu bause decat un pahar. Totusi, unul care nu consuma, este mult mai repede afectat decat unul care o face si este obisnuit. Se ridica, putin ametit, se scutura si apoi raspunde :
- Nu stiu ce sa spun, nu ma pricep, cum vrei tu. spuse balabanindu-se.

20 Re: Simpli calatori... la data de Joi Iun 12, 2014 7:50 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ma uit in fata,dupa care fixez carma si ma duc la Luffy.Pamant!!!!Am ajuns in nord.Spun dupa care ma grabesc sa merg sa ancorez corabia in port.Mai aveam cam 100 de metri pana la tarm.

21 Re: Simpli calatori... la data de Joi Iun 12, 2014 9:46 pm

Corabia ajunge in sfarsit la tarm. Luffy coboara si incepe sa sara in sus de fericire ca in sfarsit au ajuns in Nord. Problema era ca uitase scopul acestei calatorii.
- Yosh, acum ce urmeaza ? Spuse in timp ce executa cateva miscari de incalzire pentru a isi dezmorti corpul.

22 Re: Simpli calatori... la data de Joi Iun 12, 2014 9:49 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Hai sa cautam ceva membri pentru a ne mari echipajul.Spun dupa care ma asez jos si incep sa tipOoooooi,e cineva care vrea sa intre intr-un echipaj de pirati?

23 Re: Simpli calatori... la data de Joi Iun 12, 2014 9:54 pm

- Si.... unde mai exact ar trebui sa cautam ? Nu poti tipa de nebun facandu-te astfel de ras in tot satul, asta e treaba mea. spune pe un ton serios, foarte serios, urmeaza o pauza, apoi cateva sunete provenite de la stomacul lui Luffy.
- Se pare ca ... iar mi-e foame. Ce facem acum ?

24 Re: Simpli calatori... la data de Joi Iun 12, 2014 10:21 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Sus pe nava,timpul pentru masa.Spun razand dupa care ma ridic si urc pe nava.O sa fac ceva de mancare repede si iti aduc.

25 Re: Simpli calatori... la data de Joi Iun 12, 2014 11:10 pm

- Stii sa gatesti ? Deschide larg ochii, fiind uimit.
- Se pare ca esti plin de suprize. Abea astept sa mananc, sper ca ceea ce gatesti sa contina multaaaaaaa carne. Luffy se uita prin jur, era totul numai zapada, gheata, ursi polari mancatori de oameni si un sat se putea vedea in departare.

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 4]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum