Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » ‍‍‍‍‍Valedru » Nordul » Pădurile de brumă » Admirând peisajul (free for all)

Admirând peisajul (free for all)

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

26 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Dum Iun 15, 2014 2:30 pm

- Aventurieri mai mult decât pirați . Mult noroc în călătoria voastră . Și care v-ar fi numele?spuse Alucard , sperând să mai stoarcă anumite informații de la ei . Nu se știe niciodată ce era în spatele ăstora. Mai bine să fii precaut decât să o pățești . Alucard nu își putea scoate din cap această frică . Probabil din cauza vieții sale ?

“—The Crimson Red Dragon dwelling within me, awaken from your dominance”
[—The Crimson Heavenly Dragon I possess within me, rise up to become a King]
“—The jet-black God of Infinity”
[—The glorious Red God of Dreams]
“[Watch over the forbidden existence we shall become that transcends the boundaries]”
“[—We shall dance like radiance within the inferno!]”

Vezi profilul utilizatorului http://ratekevfire.forumgratuit.ro

27 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 11:12 am

Earlier ...
Un câine mistreț trecu pe langa corabie. Luffy, atipind putin dupa ce mancase, se trezi mirosind mistrețul. Deschise larg ochii si se ridica in picioare ducandu-se la marginea corabiei.
- Mâncare ! Spuse salivand in timp ce sari din corabie si incepu sa urmareasca biata creatura fara aparare.

Now...
Traiectoria mistrețului se schimba spre pozitia celor 3. Luffy, fiind in spatele mistretului, ii zari. Cunoscu doar pe Ace si pe fata care fugise mai devreme din motive necunoscute sau poate din cauza lui.
- Heiiiiiii ! Opriti-l ! Daca ma ajutati il impartim! Ace, pregateste focul ! (nu se referea la puterea lui de a controla focul, ci la lemne, iasca si 2 bete frecate intre ele pana ce o scanteie ar putea aprinde iasca si in final lemnele).

No one knows what the future holds. That's why its potential is infinite.
Vezi profilul utilizatorului

28 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 4:18 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Oooooi,mugiwara.Mancareeeeeeeeee!!!!!Spun dupa care iau o piatra si il nimeresc fix in cap pe mistret.Faceti unu din voi focu',mancarea nu se face singura.Spun dupa care ma ridic si examiez porcul mistret,era destul de mare deci insemna ca aveam multa mancare acum.

29 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 4:23 pm

Lissa Crewe

Dantalian`s Bookshelf
Dantalian`s Bookshelf
-Mă numesc Lissa. Şi care ţi-ar fi ţie numele? întreb la rându' meu.
Apoi aud un zgomot şi, întorcându-mă, văd un mistreţ. Am mărit ochii de uimire, căci după el venea celălalt tip de pe corabie. Plăcerea de a vâna şi a-mi băga sabia-n ceva se aprinse din nou în mine, dar nu mi-am luat sabia la mine. Ar fi bătut la ochi să o port prin oraş. Aşa că nu am putut să omor eu mistreţul. Dezamăgirea mă cuprinse.
"Jur să-mi port mereu sabia de acum după mine" mi-am spus în gând.
O piatră lovi animalul în cap şi cineva spuse să facem un foc.

Atra du evarínya ono varda!

30 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 4:36 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Numele meu e Kenny.Spun mintind,pur si simplu nu-mi placea numele meu si chiar eram foarte bun in a minti.Fac un foc dupa care asez mistretul deasupra focului.O sa fie bun de mancat in maxim jumatate de ora.

31 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 5:05 pm

Numele meu este Alucard .Încântat de cunoștință , spune Alucard cu jumătate de gură. Vezi că padurea asta este plină de hrană dacă știi unde să cauți . Fructe mai bune decât toate cărnurile. Dar se pare că tu ești fanul cărnii deci nu voi comenta .

“[Watch over the forbidden existence we shall become that transcends the boundaries]”

32 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 5:49 pm

Ochii baiatului i se invarteau in cap tot privind câinele mistreț cum se frigea, iar ochii animalului mort, parca tremurau inca de frica si de groaza ca o găină ce urmeaza a fi oparita si jumulita de pene si apoi ... mancata.
- Numele meu este Luffy, spun cu voce tare. Fac o pauza in vorbire si apoi continui...
- Si atat.

33 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 6:19 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Incep sa simt o durere groaznica.Corpul parca imi era rupt in doua.Ma retrag incet,nu vroiam ca ei sa vada ce pateam eu.Simt cum corpul incepe sa mi se schimbe incet.Luam forma....unui leopard?Spun uitandu-ma la mine.
Spoiler:

34 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 8:01 pm

Lissa Crewe

Dantalian`s Bookshelf
Dantalian`s Bookshelf
"Alucard? Ce nume dubios are. Dacă mă uit mai bine, nici el nu pare un om ca toţi oamenii...dacă e măcar om." îmi spun în minte în timp ce privesc în gol, spre cer.

35 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 8:16 pm

Mda , sper să nu se dea de gol faptul că sunt un vampir , deobice asta îi face pe oameni să se distanțeze de fr... dar gândul îi fu intrerupt de transformarea lui Kenny . Ara ara ăsta e lilith sau ce e?
-Nu îmi spune . Ai gustat din fructul interzis din zona de sud a Valedrului?

36 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 8:27 pm

Luffy observa si el animalul (leopardul) cu intarziere.
- Ohohoho, Dracula, il putem manca ? Zi ca da, zi ca da ! Spuse incepand din nou sa saliveze. Astepta acordul lui Alucard de parca ar fi fost leopardul lui.

37 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 8:50 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Luffy,ce ai zice sa te mancam noi pe tine?Spun dupa care ma apropii undeva langa fata,sper ca macar ea sa nu incerce sa ma manance.Ii privesc pe cei doi,unul parea a fi ceva neam de Dracula si Luffy care era...luffy.Luffy,o sa fie greu sa stau asa cu tine pe corabie.

38 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 8:54 pm

Lissa Crewe

Dantalian`s Bookshelf
Dantalian`s Bookshelf
Leopardul se apropie de mine, iar eu îl privesc cu interes, ignorând ce spuneau cei din jurul meu cu desăvârşire Era o creatură străină mie, foarte graţioasă, într-un fel nobilă, excat cum ar trebui să fie o felină. Mă las în jos şi îl mângâi pe spate zâmbind satisfăcută, era aşa drăguuţ!

39 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 8:56 pm

- Nu e de mâncare ăla ar fi....... chiar aşa cine era că i-am uitat numele ? spun eu apoi adaug în gândurile mele , nu că ar fi vreo personană signifiantă
-Fraierul paremi-se că a mâncat din fructele interzise din Sudul Valedrului

40 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 9:09 pm

- Nu e de mancare ? Doar aceste cuvinte le putu pricepu, restul intrara pe o ureche si iesira pe cealalta. Se intrista, se bosumfla si se aseza in fund. Mistretul il saturase in mare parte, dar chiar si asa, mai putea duce inca mult, cu cat manca mai mult, cu atat se simtea mai bine, mai puternic, mai ... satul.
- Hei, voi locuiti aici sau de unde sunteti ?

41 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 9:14 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ma simteam bine fiind mangaiat de fata.Imi ridic capul dupa care privesc spre ea.De ce nu vii in echipaj?Spun incet,cat sa auda doar ea.Doar eu si luffy nu puteam fi un echipaj complet,ne trebuiau minim 5 membri.

42 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 9:19 pm

Lissa Crewe

Dantalian`s Bookshelf
Dantalian`s Bookshelf
-Iubesc pădurea, dar vreau şi spre necunoscut. Voi veni în echipaj, răspund foarte încet, ca la rândul lui să mă poată auzi doar el.

43 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 9:25 pm

Voi trei nu realizaţi că am auzit tot ce aţi spus până acum aşai ? spuse Alucard plictisist .Puteţi recruta şi cu voce tare , nu am interes faţă de planurile voastre .Mergeţi oriunde , eu nu am interes , sunt o persoană ceva mai solitară

44 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 9:33 pm

- Oh, asa deci, esti solitar ? Aha, aha, atunci vino cu noi ! Spuse cu voce tare razand neintelegand de fapt sensul acelui cuvant. Inteligenta baiatului era radical redusa datorita personalitatii sale. Era tot timpul relaxat, optimist, glumet, nu prea atent si tot timpul in primejdie, desi nu-si dadea seama. Comportamentul, precum si personalitatea, se schimba atunci cand lucrurile deveneau cu adevarat serioase, adica atunci cand trebuia sa protejeze pe cineva.

45 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 9:35 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Lufyyyyy,misca-te,dam petrecere in cinstea noului membru in echipaj.Spun dupa care ma uit la el razand,mult ca sigur urma sa fie bucuros pentru ca era mancare multa.Hai sa adunam mancare.

46 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 9:38 pm

Lissa Crewe

Dantalian`s Bookshelf
Dantalian`s Bookshelf
-Adunaţi voi, le răspund. Eu trebuie să trec pe acasă să-mi iau nişte lucruri, bine? Ştiu unde vă este corabia. Mâncăm acolo sau unde anume?

47 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 9:47 pm

Vedeţi să nu vă mănânce ursul , spuse Alucard pe un ton mai plictisit . Se pare că erau doar trecători dar nu se aştepta ca fata aceea să locuiască în pădure . ceva nu era în regulă dar nu avea ce face . Alucard credea că e singurul care locuieşte aici . Trebuia o verificare a pădurii mai amănunţită

48 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 9:54 pm

- Si cu tipul plictisit cum ramane ? Spuse Luffy putin inttristat. Se pare ca tipul nu avea nici un gand sa se alature echipajului lor, parea distras, pe ganduri, ce era in neregula cu el ? Avea sa fie multa mancare la petrecere, oare chiar nu-l interesa deloc cel mai important lucru din toata viata ? (mancarea)

49 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 9:55 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Vrei sa te ajut?Spun adresandu-ma fetei,puteam sa o ajut eu sa care bagajele,fiindca inca aveam o putere destul de mare.Luffy poti sa strangi singur mancare,nu?

50 Re: Admirând peisajul (free for all) la data de Lun Iun 16, 2014 11:00 pm

Lissa Crewe

Dantalian`s Bookshelf
Dantalian`s Bookshelf
-Mulţumesc, chiar aş avea nevoie de puţin ajutor dacă nu se supără Luffy.

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum